خرید زنجبیل چینی
راهنمای خرید عمده زنجبیل چینی
30 شهریور 1398
فروش عمده کنجد در گیاهینه
فروش عمده انواع کنجد در بازرگانی گیاهینه
2 مهر 1398

راهنمای خرید عمده فلفل سیاه

خرید عمده فلفل سیاه

Black pepper  –   Piper nigrum

فلفل سیاه به تنهایی 35% از صادرات ادویه ی جهان را تشکیل می دهد. فلفل سیاه و قرمز جزء شناخته شده ترین انواع فلفل در جهان هستند.

این محصول بومی مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. گیاه فلفل به صورت خودرو و وحشی در این مناطق می روید.

در حال حاضر در بسیاری از مناطق همچون هند ، اندونزی ، ویتنام ، چین ، کامبوج و دیگر مناطق دنیا مثل برزیل کشت می شود.

سابقه مصرف فلفل سیاه به 2000 سال قبل از میلاد در آشپزی هندوستان برمی گردد. و هم اکنون نیز هندی ها بیشترین مصرف کنندگان فلفل سیاه هستند. این محصول در تجارت جایگاه ویژه ای داشته است و از آن به عنوان طلای سیاه یاد می شده است. امروزه آشپزخانه ای نیست که در آن فلفل سیاه نباشد.

 

انواع فلفل سیاه دان:

از گیاه فلفل می توان سه رنگ فلفل دانه ای برداشت نمود. دلیل تفاوت اصلی در رنگ فلفل ها تفاوت در زمان برداشت میوه گیاه فلفل است.

دانه های سبز فلفل میوه های نابالغ گیاه فلفل هستند.

کمی بعد که میوه ها تقریباً رسیده شوند، آنها را از گیاه اصلی جدا می کنند و سپس به وسیله تابش خورشید یا دستگاه های خشک کن  رطوبت آن تا حدی گرفته می شود.

محصول این عملیات به رنگ قهوه ای سوخته، به شکل دانه های کروی با پوستی ناصاف در می آیند.

اگر میوه های فلفل کاملاً رسیده شوند به رنگ قرمز تیره در می آیند، در این حالت اگر پوست بیرونی آنها جدا گردد دانه های سفید درون این پوست که فلفل سفید محسوب می شوند خارج می شود.

می توان دانه های رسیده فلفل را پس از جدا کردن از گیاه داخل آب قرار داد تا خیس بخورند و پوست آن باز شود و فلفل سفید بدست آید.

پس فلفل سیاه و سفید هر دو دارای ماده مؤثره ی یکسان هستند ، این ماده پیپرین است. پیپرین نوعی آلکالوئید به شمار می رود و عامل اصلی عطر و طعم فلفل است. البته در مورد فلفل قرمز کپسایسین عامل عطر و طعم است.

فلفل سیاه دارای عطر طعم تند تر و ماندگار تری نسبت به فلفل سفید است.

فواید مصرف پودر فلفل سیاه:

طبع فلفل سیاه گرم و خشک است و فوایدی در مورد مصرف آن به اثبات رسیده است ، اما مثل هر ادویه دیگری باید به اندازه مصرف شود.

از جمله فواید اصلی مصرف آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقوی معده و ضدنفخ است.

  • خواص آنتی اکسیدانی چشمگیری دارد.

  • ادرارآور است و باعث تعریق می شود.

  • مسکن دردهای عصبی و مقوی حافظه است.

  • مؤثر در درمان سینوزیت ، سرماخوردگی ، سرفه و گرفتگی دماغ است.

  • در رقیق سازی خون مفید است.

مصرف فلفل سیاه برای افرادی که واکنش های آلرژیکی شدیدی دارند توصیه نمی شود.

همچنین کسانی که دچار ناراحتی و عفونت مجاری ادراری هستند از خوردن آن پرهیز کنند.

کسانی که به طور مداوم فلفل سیاه مصرف می نمایند حساسیت گیرنده های چشایی شان کاهش می یابد که باعث می شود فلفل سیاه غذای خود را مدام بیشتر و بیشتر کنند ، این مسأله موجب مصرف بیش از حد این ادویه خواهد شد.

 

مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فلفل سیاه

بر اساس گزارشات سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد از سال 2016 تاکنون کشور ویتنام بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده فلفل سیاه دنیاست. این کشور هر سال 216 هزار تن فلفل سیاه تولید می کند که معادل  39% تولید جهانی آن است. در مجموع سالانه 546 هزار تن از این محصول در دنیا تولید می شود که بیشترین سهم پس از ویتنام برای کشورهای اندونزی و هندوستان و برزیل و چین است.

کشورهای هند و ایالات متحده آمریکا و اندونزی بیشترین مصرف فلفل سیاه را دارند.

 

انواع فلفل سیاه دان در بازار عمده ایران :

فلفل های سیاهی که وارد بازار ایران می شوند معمولاً محصول یکی از کشورهای هند، ویتنام یا برزیل هستند.
مرغوب ترین نوع فلفل سیاه دان مربوط به هند است.
نوع برزیلی بی کیفیت ترین فلفل سیاه دان موجود در ایران است.
لازم به ذکر است که عمده نیاز بازار داخلی توسط فلفل سیاه ویتنامی تامین می شود.
فلفل سیاه دان ویتنامی شامل دو کیفیت می شود که یکی مرغوب تر از دیگری است ، دانه های درشت تری دارد ناخالصی هایی از جمله خاک برگ و چوب ندارد .

این نوع ظاهر یک دستی دارد و دانه های پوک و یا پوست شده در بین دانه های فلفل سیاه ویتنامی مرغوب مشاهده نمی شود. مناسب برای خرده فروشی است و برای آسیاب و پودر کردن استفاده نمی شود، چرا که صرفه اقتصادی ندارد.

در پاکت های مقوایی ۲۵ کیلوگرمی وارد کشور می شود.

نوع دیگر فلفل سیاه دان ویتنامی مرغوبیت کمتری دارد.

در مقایسه با نوع مرغوب، دانه های ریزتر و در نتیجه عطر و طعم کمتری دارد و نیاز به پاک کردن و یا الک کردن دارد. در کیسه های نخی ۶۰ کیلوگرمی بسته بندی شده است.
بازرگانی گیاهینه فلفل سیاه ویتنامی پاک شده و عاری از هرگونه ناخالصی را برای ساییدن و تهیه پودر فلفل سیاه به کار می برد.

 

خرید عمده فلفل سیاه دان و فلفل سیاه پودر

در ایران فلفل سیاه به شکل درشت و پودری یا ساییده وارد می شود. قیمت عمده ی فلفل سیاه بیشتر توسط واردکنندگان این محصول مشخص می شود. وارد کنندگان در مرحله اول به حجم سفارشات توجه می کنند. کیفیت محصول نیز عامل مهم در تعیین قیمت عمده فلفل سیاه است.

ترخیص ادویه جات در ایران همچون بسیاری از کشورهای دیگر نیازمند مجوز معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و مؤسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور است.

بازرگانی گیاهینه مرجع خرید و فروش عمده فلفل سیاه دان و فلفل سیاه ساییده (پودر فلفل سیاه) است که امکان ارسال به سراسر کشور را در کمترین زمان از طریق باربری و اتوبوس دارد.

 

پودر فلفل سیاه مرغوب :

از آنجاییکه ادویه جات از قیمت و تقاضای بالایی برخوردارند بنابرین تجارت این کالا تحت سوء استفاده افراد سودجو قرار می گیرد.

پودر فلفل سیاه هم به عنوان پرمصرف ترین ادویه دنیا در معرض تقلب و آلوده شدن به ناخالصی قرار دارد، پس بهتر است که در تهیه این محصول دقت شود و فلفل سیاه مرغوب را بشناسیم.

به عنوان توصیه اولیه در صورتی که می توانید فلفل سیاه را به صورت دان یا نساییده تهیه کنید تا از خلوص آن مطمئن گردید ودر صورتی که مجبورید نوع آسیاب شده را بخرید آن را از مراکز و فروشگاههای معتبر تهیه کنید.

در اینجا قصد داریم چند ویژگی فلفل سیاه دان درشت مرغوب را به شما ارائه نماییم:

عطر و طعم فلفل سیاه به دانه های سفید رنگ داخل آن برمی گردد. پس در صورتی که دانه ها پوک و یا آسیب دیده باشند این فلفل سیاه مرغوب نخواهد بود. این دانه ها در واقع همان فلفل سفید هستند.

برای بررسی این موضوع هم می توان به ظاهر دانه های فلفل توجه کرد و هم دانسیته یا چگالی فلفل را به روش ساده ای تست نمود. چگالی فلفل سیاه دان مرغوب حداقل باید 490 گرم بر لیتر باشد. اگر چگالی محصول فلفل سیاه دان از این مقدار کمتر باشد این موضوع دلیل بر وجود ناخاصی و پوک بودن محصول است.

رنگ فلفل سیاه نساییده نباید خیلی سیاه باشد. این رنگ بسته به منطقه کشت گیاه فلفل باید بین قهوه ای سوخته تا قهوه ای روشن باشد.

فلفل سیاه ویتنام قهوه ای روشن و نوع اندونزی آن قهوه ای سوخته است.

سیاه بودن زیاد دانه های فلفل می تواند بر اثر خشک کردن نامناسب میوه های فلفل ایجاد شده باشد.

همچنین رنگ دانه ها نباید تفاوت داشته باشد. در نوع مرغوب همه دانه ها رنگ تقریباً یکسانی دارند.

اندازه دانه های فلفل سیاه بین 3 تا 5 میلی متر است، هرچه درشت تر باشد مرغوب تر است.

از ویژگی های فلفل سیاه دان تازه اینست که در صورتی که تحت آسیاب قرار گیرد ابتدا به تکه های درشت تبدیل می شود و مقداری روغن پس خواهد داد ، اگر فلفل سیاه دان تازه نباشد خشک است و در اثر آسیاب به تکه های ریز تبدیل می شود.

در صورتیکه فلفل سیاه دان مورد نظر این ویژگی ها را ندارد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

نحوه بسته بندی و ارسال محصول:

بازرگانی گیاهینه مرجع فروش عمده فلفل سیاه دان و فلفل سیاه ساییده (پودر فلفل سیاه) مرغوب ، محصول با کیفیت را به شما خریداران عزیز به صورت عمده ای عرضه می نماید.

بسته بندی این محصول به شکل بسته های 10 تا 25 کیلویی است و از هرجای ایران که سفارش دهید برای شما در کمترین زمان ممکن ارسال خواهد شد.

شما می توانید برای خرید عمده فلفل سیاه با شماره  09134255340  و 95010045-031 در تماس باشید و از قیمت عمده فلفل سیاه مطلع شوید.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها