احتمال کاهش قیمت سماق قهوه ای
احتمال کاهش قیمت عمده سماق قهوه ای
7 مهر 1398
راهنمای خرید هلیله سیاه
راهنمای خرید هلیله سیاه
11 مهر 1398

راهنمای خرید عمده فلفل قرمز

راهنمای خرید عمده فلفل قرمز

راهنمای خرید عمده فلفل قرمز

ادویه ‎ها از جمله مواد گیاهی هستند که از 3500 سال قبل از میلاد مسیح جای خود را در آشپزخانه ‎های مردم سر تا سر نقاط جهان باز کرده ‎اند. این ماده گیاهی در طول تاریخ از چنان اهمیتی برخوردار بوده که بر سر تجارت آن جنگ ‎های خونینی در گرفته است. ادویه ‎های سحرآمیز و خوش رنگ و بو علاوه بر ایجاد طعم و عطر دارای فواید گوناگونی هم هستند. هر یک از آن ‎ها دارای خواص منحصر به فردی است که جان آدمی را تازه می‎ کند.

ادویه‎ها به طور معمول از دانه، ریشه، پوست یا میوه خشک شده بعضی گیاهان به دست می‎ آیند. آشپزی بخش ‎هایی از نقاط دنیا بیش از سایرین با استفاده از این مواد جادویی عجین شده است. ادویه، بخش جدایی ناپذیری از آشپزی آسیایی به شمار می‎رود.

شاید بتوان با اطمینان ادعا کرد که طعم استثنایی و عطر خوش غذاهای ایرانی از به کار بردن ادویه‎ های رنگارنگی از قبیل زیره، دارچین، زردچوبه و البته پودر فلفل قرمز ناشی می‎شود. از این میان، استفاده از پودر فلفل قرمز در بین گروه‎ های مختلفی از مردم بسیار پر طرفدار و محبوب است. از این میان می‎ توان به ساکنان مهربان و خونگرم جنوب کشورمان ایران و همین طور اقوام گوناگونی اشاره کرد که در هند زندگی می ‎کنند.

شهرهای سبزوار و ساوه از مراکز اصلی کشت فلفل قرمز ایران به شمار می روند. فلفل قرمز اصل و مرغوب این مناطق از کیفیت بالایی برخوردار است و به خارج از کشور هم صادر می‎ شود. فلفل قرمز ایرانی یکی از مرغوب ترین انواع فلفل قرمز می باشد.

کشت کاران شهرهای سبزوار و ساوه  بنا بر سنت دیرین، در ماه ‎های شهریور و مهر فلفل قرمز سبزوار را به منظور خشک کردن بر روی تپه‎ های مشرف بر شهر و پشت بام منازل می ‎گسترند. انجام این کار منظره ‎ای زیبا و باور نکردنی را در پیش چشم بازدید کنندگان به وجود می ‎آورد. فلفل قرمز پس از خشک شدن آسیاب می‎ شود و به این ترتیب، پودر فلفل قرمز ایرانی به دست می‎ آید. فلفل قرمز ایرانی یکی از اجزای اصلی آشپزی سبزواری به شمار می ‎رود. غذا های متنوعی مانند قروتی، غوره جوش، قاتقی، کامه جوش و انواع نان‎ های فلفلی از جمله غذاهای تند مردم این ناحیه هستند.

بازرگانان ادویه با خرید عمده پودر فلفل قرمز از نواحی یاد شده به تجارت این ادویه گران بها می‎ پردازند. پودر فلفل قرمز در انواع مختلفی از قبیل فلفل قرمز ایرانی، خارجی و فلفل قرمز عنابی به بازار به صورت عمده عرضه می‎ شود. فلفل قرمز ایرانی که برگرفته از فلفل قرمز سبزوار و فلفل قرمز ساوه است در کیسه ‎های ساده و سفید 25 کیلویی در اختیار خریداران عمده قرار می ‎گیرد.

 

فروش عمده فلفل قرمز هندی

از انواع دیگر فلفل قرمز اصل می‎ توان به فلفل قرمز هندی اشاره کرد. این ادویه همان طور که از نامش پیدا است از کشور هند به ایران وارد می ‎شود. این چاشنی خارجی هم درست مانند همتای ایرانی خود در کیسه‎ های 25 کیلویی و به صورت وکیوم شده و دست نخورده به بازار عرضه می‎ شود. فلفل قرمز اصل هندی به مراتب تندتر از فلفل قرمز ایرانی است. به علاوه، رنگ آن نیز در مقایسه با فلفل قرمز ایرانی سرخ‎ تر است. فلفل قرمز اصل هندی نسبت به فلفل قرمز ایرانی یا همان فلفل قرمز سبزوار و فلفل قرمز عنابی از بهای بیشتری برخوردار است و به خاطر طعم و تندی متفاوت، هواداران بیش‎تری هم دارد.

 

خرید فلفل قرمز هندی

یکی‌ از انواع فلفل قرمز هندی، فلفل قرمز چیلی است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

خرید عمده فلفل قرمز هندی در شهر های جنوبی کشور بسیار رایج است. چرا که غذاهای جنوبی از جمله فلافل و قلیه ماهی و بسیاری دیگر به طور معمول با طعم تند و تیزی طبخ می‎ شوند.

شما می توانید برای خرید عمده با کیفیت ترین فلفل قرمز هندی با شماره  09134255340 در تماس باشید.

 

تفاوت فلفل قرمز ایرانی با فلفل قرمز هندی

فلفل قرمز ایرانی در مقایسه با فلفل قرمز هندی دارای سرخی و تندی ملایم‎ تری است؛ با این حال، لازم است توجه داشته باشید که از قیمت عمده مناسب تری هم برخوردار است. بنابراین، خرید عمده فلفل قرمز ایرانی به مراتب مقرون به صرفه ‎تر از فلفل قرمز هندی است.

بدیهی است که حمایت از کشت کاران و تولید کنندگان داخلی در اولویت است و خرید عمده از اقشار زحمت کش ایرانی ارجحیت دارد.

از نظر طب سنتی فلفل قرمز ایرانی دارای فواید بی‎شماری است. این ادویه بر خلاف فلفل سیاه محرک نیست. بلکه دارای خواص التیام بخش و مسکن است.

ضماد فلفل قرمز اصل از قدیم به منظور درمان روماتیسم و التهاب‎ های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‎گیرد. از جمله خواص دیگر فلفل قرمز اصل می‎ توان به ویژگی نیرو بخش و مقابله با اسپاسم نیز اشاره کرد. این ادویه برای عملکرد شماری از اعضای داخلی مانند کلیه، طحال و لوزالمعده هم مفید است. بنابراین، خرید عمده فلفل قرمز در بین کارشناسان طب سنتی رواج بسیار زیادی دارد.

فلفل قرمز عنابی نوع دیگری از فلفل است که میوه آن به عناب شباهت دارد. این نوع فلفل بسیار سبک‎ تر و به مراتب تندتر از فلفل قرمز سبزواری است. پودر فلفل قرمز عنابی در بین ایرانیان کم ‎تر شناخته شده و دارای کاربرد کم‎ تری است. با این حال، به طرفداران این چاشنی عالی توصیه می ‎شود که پودر فلفل قرمز عنابی را نیز امتحان کنند.

 

عوامل تأثیر گذار بر قیمت عمده فلفل قرمز

قیمت خرید عمده فلفل قرمز هندی به عوامل مختلفی از قبیل نوسانات نرخ ارز، گرمی روابط دوستانه با کشور هند و میزان واردات از این کشور و همین طور، هزینه حمل و نقل بین المللی بستگی دارد.

قیمت خرید عمده فلفل قرمز ایرانی به بعضی عوامل داخلی از جمله میزان کشت فلفل قرمز درشت در زمین‎ های زراعی سبزوار و ساوه یا سایر مناطق زیر کشت این گونه از فلفل وابسته است. طبیعی است که کشت بیش‎ تر به عرضه بالاتر این محصول منجر خواهد شد. به این ترتیب، افزایش عرضه فلفل قرمز ایرانی به بازار از قیمت عمده فلفل قرمز خواهد کاست.

فلفل قرمز ایرانی در آغاز فصل پائیز برداشت و خشک می ‎شود. بنابراین، با تثبیت قیمت عمده فلفل قرمز در ماه های مهر و آبان، این زمان از سال، بهترین موقع خرید عمده فلفل قرمز به شمار می‎ رود.

گیاهینه مرکز خرید و فروش عمده انواع فلفل قرمز هندی و ایرانی و فلفل قرمز عنابی با بهترین قیمت عمده می باشد شما می توانید برای خرید عمده این محصولات با مشاورین ما در ارتباط باشید .

شماره تماس : 09134255340

فروش عمده انواع فلفل قرمز در بسته های 5 کیلو تا 25 کیلویی همراه با ارسال به سراسر کشور از طریق باربری ، اتوبوس و پست

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها