خرید و قیمت خلال بادام در ماه رمضان
قیمت و خرید خلال بادام در ماه رمضان
31 اردیبهشت 1399
قیمت زعفران در بازار های جهانی
قیمت زعفران در بازار های جهانی
1 خرداد 1399

خرید و قیمت گل محمدی خشک در فصل برداشت

خرید و قیمت گل محمدی خشک

محتوا نمایش

خرید و قیمت گل محمدی در فصل برداشت

در این مقاله در مورد خرید و قیمت گل محمدی خشک شما راهنمایی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

گل محمدی نوعی درختچه برگ‌ریز است که ارتفاع آن تا 2.2 متر می‌رسد و شاخه‌های آن دارای خارهای تیزی است. این محصول از دیرباز در شهرهای مختلف ایران با اقلیم خشک و نیمه خشک کشت و برداشت می‌شده است و در حال حاضر هم در باغ و مزارع شهرهای کشورمان چون شیراز و کرمان و کاشان کشت و برداشت می‌شود.

گل محمدی به صورت گلاب، اسانس و گلبرگ خشک در صنایع مختلفی از قبیل داروسازی، فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی، عطرسازی و صنایع غذایی استفاده می‌شود. این محصول در طب سنتی به منظور درمان دردهای رماتیسمی، قلبی، تقویت اعصاب و معده، شادابی پوست و … تجویز می‌شود و در تهیه مربا، شیرینی، بستنی و … کاربرد دارد.

خرید و قیمت گل محمدی در فصل‌های مختلف سال متفاوت است و با توجه به کیفیت و مرغوبیت محصول در بازار روز محصولات گیاهی و دارویی قیمت‌گذاری می‌شود؛ بنابراین اگر به دنبال تهیه و خرید گل محمدی با کیفیت هستید، توصیه می‌کنیم از مراکز معتبر و مجاز عرضه محصولات گیاهی چون گیاهینه، اطلاعات مربوط به فصل برداشت، خرید و قیمت گل محمدی را کسب کنید.

کاشت گل محمدی در ایران و روش نگهداری از آن

به‌طور کلی گل محمدی در مناطق کوهپایه‌ای و اقلیم‌های خشک و نیمه خشک کشورمان از جمله شیراز و کرمان و کاشان کشت و برداشت می‌شود. گل محمدی به روش‌های مختلفی چون پیوند زدن، قلمه زدن، پاجوش و خوابانیدن تکثیر می‌شود و  بهترین روش تکثیر آن در باغ و مزرعه، از طریق پاجوش‌های ریشه‌دار است.

این گیاه زیبا و خوشبو هر ساله در بهمن، اسفند و اوایل بهار در مناطق مختلف ایران کشت می‌شود و از خواص دارویی و درمانی فراوانی برخوردار است؛ بنابراین تقاضا برای خرید این محصول گیاهی در بازار زیاد است.

همچنین گل محمدی قابلیت رشد در گلدان را دارد؛ از این‌رو به منظور کشت و نگهداری گل محمدی باید حدود 10 سانتیمتر در خاک قرار داده شود و به صورت مرتب آبياري شده و هرگز در مقابل نور مستقيم آفتاب قرار نگیرد.

به‌طور کلی شرایط مختلف کشت گل محمدی از قبیل خاک، آبیاری، دما، نور و کوددهی باید مهیا شود تا محصولی با کیفیت و مرغوب برای مصارفی چون داروسازی، مواد غذایی، محصولات بهداشتی و … پرورش داده شود.

فصل برداشت گل محمدی از مزارع شیراز و کرمان و کاشان

گل محمدی به عنوان گیاهی چندساله از خانواده رزاسه شناخته می‌شود و در رنگ‌های قرمز و صورتی رشد می‌کند.

در مناطق مختلف کشورمان، گل‌دهی گل محمدی بین 20 تا 30 روز کامل می‌شود و این بازه زمانی حدودا از اوایل خرداد ماه تا اواسط تیرماه هر سال است.

این نکته را در نظر داشته باشید که بلافاصله پس از باز شدن گل، باید در هوای خنک و قبل از طلوع آفتاب به برداشت روزانه آن اقدام کرد؛ زیرا طی 24 ساعت رنگ آن سفید شده و می‌ریزد.

در حالت طبیعی تولید گل محمدی از سال سوم آغاز می‌شود و روند تولید آن تا زمان 9 تا 12 سالگی گیاه به صورت افزایشی و پس از آن میزان گل‌دهی محصول کاهش می‌یابد؛ بنابراین خرید و قیمت گل محمدی در بازار تحت تاثیر فصل برداشت و میزان تقاضای مشتری تعیین می‌شود.

کاربرد و مشتریان گل محمدی

همانطور که اشاره شد، گل محمدی به صورت گلاب، اسانس و گلبرگ خشک در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گل محمدی از دیرباز در طب سنتی به عنوان گیاه دارویی کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌های قلبی، رماتیسم، تقویت اعصاب و معده، سردرد، التهاب‌های پوستی، رشد مو، تقویت دستگاه ایمنی بدن و … استفاده می‌شده است و در حال حاضر هم از خواص آن در صنایع و مصارف مختلف بهره می‌برند.

گل محمدی و مشتقات آن در صنایعی چون عطرسازی، فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی مانند تولید صابون، خمیردندان و … و تهیه مواد غذایی از جمله انواع دسر، بستنی، مربا و … کاربرد دارند؛ بنابراین مشتریان گل محمدی شیراز و کرمان و کاشان علاوه بر مشتریان جزئی و خانگی، شرکت‌های داروسازی، عطرسازی، مراکز عرضه محصولات گیاهی و ادویه‌جات هستند.

خرید و قیمت گل محمدی با توجه به فصل برداشت، کیفیت محصول، حجم سفارش و … متفاوت است.

فاکتورهای موثر بر قیمت خرید گل محمدی

اگر قصد دارید به تهیه گل محمدی اقدام کنید، بدون تردید فصل برداشت این محصول از شهرهای مختلف ایران از جمله شیراز و کرمان و کاشان بهترین زمان خرید است که بازار این گیاه اشباع شده است و خرید و قیمت گل محمدی بسیار مناسب خواهد بود.

مراکز بسیاری از قبیل گیاهینه در زمینه عرضه و فروش محصولات گیاهی و عطاری مشغول فعالیت هستند و به شما اطلاعات مربوط به نحوه خرید و قیمت گل محمدی را ارائه می‌دهند. به طور کلی قیمت خرید گل محمدی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که به شرح زیر هستند:

  • در فصل برداشت گل محمدی به دلیل اشباع بازار، خرید و قیمت گل محمدی برای مشتریان عمده و جزئی مناسب‌تر است.

  • کیفیت و مرغوبیت محصول از مهمترین عوامل موثر بر قیمت نهایی گل محمدی در بازار محسوب می‌شود؛ پس هر چقدر گل محمدی تمیزتر و خالص‌تر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار است.

  • بسته‌بندی کیسه‌ای یا کارتنی محصول از دیگر فاکتورهای موثر بر خرید و قیمت گل محمدی محسوب می‌شود.

  • سالم و خشک بودن گل محمدی به صورت غنچه خشک و گل باز شده محمدی و پر گل محمدی خشک در قیمت آن موثر است.

  • گل محمدی تازه دارای عطر و بو مطبوعی است و بسیار خوش‌رنگ خواهد بود؛ از این‌رو قیمت چنین محصولی در بازار روز محصولات گیاهی و ادویه‌جات بالاتر است.

به طور کلی خرید و قیمت این گل در سال ۹۸ از ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان در بازار داخلی متغیر بوده است.

گل محمدی و فرآورده‌های آن در بسیاری از بازرگانی‌های معتبر و مجاز مانند گیاهینه در بسته‌بندی‌های متنوع عرضه می‌شوند.

خرید و فروش گل محمدی مرغوب به صورت اینترنتی از گیاهینه

اگر به دنبال تهیه و خرید گل محمدی مرغوب و با کیفیت شیراز و کرمان و کاشان هستید، توصیه می‌کنیم در فصل برداشت یعنی اوایل خرداد ماه تا اواسط تیرماه به خرید این محصول و فرآورده‌های آن از مراکز معتبری چون گیاهینه اقدام کنید.

عوامل چون تازه و خالص بودن محصول، نوع بسته‌بندی، حجم خرید، سالم و خشک بودن گل محمدی و … در خرید و قیمت گل محمدی موثر هستند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نحوه خرید و قیمت گل محمدی، می‌توانید به سایت گیاهینه مراجعه کرده یا از طریق  شماره تلفن‌های 09134107048 و 03195010045 با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کنید.

گیاهینه خرید و فروش عمده و جزئی گل محمدی و فرآورده‌های آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در بسته‌‌بندی‌های متنوع ارائه می‌دهد و شما می‌توانید به ثبت سفارش آنلاین اقدام کرده و محصول خریداری شده را با توجه به حجم از طریق باربری، اتوبوس و پست‌بار  در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها