افزایش تقاضا برای تخم شربتی
افزایش تقاضا برای تخم شربتی
28 خرداد 1399
قیمت عمده زیره سبز
قیمت عمده زیره سبز در سال ۹۹
31 خرداد 1399

تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جنسینگ

تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جینسینگ

آخرین بروز رسانی 30 خرداد 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جنسینگ

ویروس کرونا در سطح جهان همچنان در حال گسترش است و این به معنای آن است که بیماری به وجود آمده ناشی از آن می‌تواند بر تجارت‌های مختلف از جمله تجارت جنسینگ در عمده‌ترین تولید کننده آن یعنی ایالت ویسکانسین تاثیر بگذارد.

به گونه‌ای که افرادی که قصد داشتند امسال در جشنواره بین‌المللی جنسینگ ویسکانسین حضور داشته باشند باید دو سال دیگر یعنی تا سال 2022 صبر کنند تا بتوانند دوباره شاهد برگزاری این جشنواره باشند؛ زیرا برگزار کنندگان این رویداد امسال به خاطر ترس از شیوع ویروس کرونا برگزاری آن را لغو کردند.

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر موضوع تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ و پیامدهای آن بپردازیم پس چنانچه تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه باشید.

تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ

جشنواره جنسینگ ویسکانسین در میان افرادی که در صادرات و واردات جنسینگ فعالیت دارند بسیار شناخته شده است. این رویداد امسال به دلیل ترس از انتشار ویروس کرونا و با توجه به صلاح دید مقامات و مسئولان برگزاری رویداد لغو و به دو سال بعد موکول شد.

از آن جا که تجارت جنسینگ به شدت به بازارهای چینی وابسته است مواردی از قبیل تنش‌های تجاری و شیوع ویروس کرونا تاثیر بسیار زیادی بر تولید جنسینگ در شهرستان ماراتن دارند.

به گفته آژانس مدیریت بازیدکنندگان جشنواره، بخش عمده بازدید کنندگان خارجی بخصوص در سال‌های 2017 و 2018 در درجه اول مربوط به کشور چین بودند و در واقع چین مشتری اصلی جنسینگ تولید شده در شهرستان ماراتن است.

این در حالی است که ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی برای اولین بار از شهر ووهان چین سرچشمه گرفت.

اگر چه به نظر می‌رسد که انتشار این ویروس در چین به سرعت در حال فروکش کردن است اما در آمریکا آمار افرادی که دچار بیماری کووید 19 می‌شوند؛ روند رو به رشدی را با سرعت بالا طی می‌کند و این بدان معنی است که در کنار تاثیر کلی این بیماری بر اقتصاد ایالات متحده، نمی‌توان از تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ نیز چشم پوشی کرد.

بر اساس اطلاعات انجمن تولید جنسینگ ویسکانسین، حدود 170 تولید کننده در این ایالت فعالیت می‌کنند و تجارت جنسینگ سالانه 31 میلیون دلار بر اقتصاد ویسکانسین می‌افزاید.

تولید کنندگان جنسینگ در این ایالت مقدار 95 درصد از کل جنسینگ ایالات متحده را تولید می‌کنند که می‌توان تقریبا تمام محصول ویسکانسین را به شهرستان ماراتن نسبت دارد.

اگر چه همان طور که گفته شد؛ جنسینگ بیشتر در میان مصرف کنندگان چینی شناخته شده است اما این محصول در ویسکانسین مرکزی یعنی جایی که ترکیب منحصربه‌فرد خاکش پشتوانه خوبی برای رشد این محصول است نیز بسیار شناخته شده است.

کشاورزان و نگرانی آن‌ها درباره تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ

با توجه به محدودیت‌های مسافرتی وضع شده و هشدارهای مربوط به ویروس کرونا بسیاری از کشاورزان و تولید کنندگان جنسینگ در ویسکانسین نگران تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ هستند؛ زیرا آنان معتقدند که با توجه به این که بخش عمده خریدارانشان چینی هستند این احتمال وجود دارد که وارد کنندگان این کشور تمایلی به خرید محصول نداشته باشند.

چنین وضعیتی برای آن‌ها یادآور خاطرات شیوع بیماری سارس در اوایل دهه 2000 است.

این در حالی است که هر گونه تاثیر احتمالی دیگر ناشی از ویروس کرونا ممکن است موانع دیگری را بر سر راه تجارت جنسینگ قرار دهد.

از سوی دیگر تجارت جنسینگ از مواردی چون جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین و ناآرامی‌های داخلی که در هنگ کنگ بود نیز تاثیر پذیرفته است.

ویل سو مدیر شرکت بازرگانی جنسینگ سو برای جلوگیری از عواقب احتمالی شدیدتر در شرایطی که تاثیرات جنگ تجاری با چین در ایالت متحده کاملا قابل لمس است مردم محلی را به خرید از کشاورزان ترغیب می‌کند.

او همچنین گفت که احتمالا این دوره تاثیر کرونا بر تجارت این محصول یکی از دشوارترین سال‌هایی که صنعت ما به خود دیده و آخرین باری است که به خاطر می‌آورد که مجبور به اخراج کارمندان شده‌اند.

سو امیدوار است که ویروس کرونا خاطره شیوع سارس را برایشان تکرار نکند اما واقعیت این است که کرونا تنها یکی از موانعی است که بر سر راه تجارت جنسینگ وجود دارد و سایر عوامل جهانی از جمله تعرفه‌ها و ناارامی‌ها در هنگ کنگ از جمله موانع اصلی دیگری هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

رندی رمانسکی وزیر موقت دپارتمان کشاورزی، تجارت و حمایت از مصرف کنندگان ویسکانسین در این باره گفت: وقتی حرف از جنسینگ ویسکانسین به میان می‌آید یعنی درباره کیفیت شناخته شده بین المللی صحبت می‌کنیم.

تولید کنندگان جنسینگ در حال حاضر با نگرانی‌های بسیاری درباره فروش در سال جاری و تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ مواجه هستند.

زیرا با ممنوعیت مسافرت‌های برون مرزی و در عین حال با توجه به این که بیشتر خریدارانشان مربوط به کشورهای خارجی هستند با کاهش شدید فروش و به دنبال آن انباشت موجودی رو به رو هستند.

وی همچنین در این باره گفت: لازم است که تمام تولید کنندگان در حفظ شرایط اقتصادی فعلی کمک کننده باشند.

فارم سنتر یکی از آن منابعی است که می‌تواند در پیشرفت و حرکت رو به جلو کشاورزان و ایجاد اطمینان از این که می‌توانیم کارمان را در سال‌های آینده ادامه دهیم کمک کننده باشد.

کشاورزی بخشی جدایی‌ناپذیر از گذشته ویسکانسین و در عین حال بخشی از حال و آینده ما به حساب می‌آید.

 

با توجه به این که عمده خریداران جنسینگ چینی‌ها و افراد خارجی هستند و در حال حاضر به دلیل وجود بیماری رفت و آمد بین کشورها محدود شده است می‌توان گفت که نمی‌شود از تاثیر کرونا بر تجارت جنسینگ چشم‌پوشی کرد و این مسئله می‌تواند موجب وارد آمدن ضررهای جبران‌ناپذیری به این صنعت و بیکار شدن افراد زیادی شود.

 

منابع:

https://www.wausaudailyherald.com/story/news/2020/03/09/coronavirus-fears-cancel-wausau-international-wisconsin-ginseng-festival/5000950002/

https://www.midwestfarmreport.com/2020/03/18/wisconsin-ginseng-hurt-first-by-trade-next-by-coronavirus/

https://wkow.com/2020/01/28/ginseng-growers-concerned-about-coronavirus-impact/

https://waow.com/2020/01/28/coronavirus-could-impact-central-wisconsin-ginseng-business/

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها