تاثیر کرونا بر بازار چای د رجهان
تاثیر کرونا بر بازار چای در جهان
12 خرداد 1399
تلاش هند برای رسیدن به هدف تجارت و فروش هل
تلاش هند برای رسیدن به هدف تجارت ۵ تریلیون دلاری در فروش هل سبز هندی
12 خرداد 1399

احتمال افزایش قیمت عمده بهارنارنج در سال 1399

احتمال افزایش قیمت بهارنارنج

آخرین بروز رسانی 12 خرداد 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

احتمال افزایش قیمت عمده بهارنارنج در سال 1399

نارنج درختی است که از شکوفه و میوه آن برای مصارف مختلف استفاده می‌شود و علاوه بر عطر دلنشین، از خواص دارویی و درمانی فراوانی برخوردار است. بهارنارنج به شکوفه‌های درخت نارنج گفته می‌شود که در فصل بهار بر روی درخت نارنج خودنمایی می‌کنند. بهارنارنج شیراز یکی از مرغوب‌ترین و معروف‌ترین شکوفه‌های نارنج موجود در بازار به‌حساب می‌آید و هر ساله به مقدار زیادی در باغات استان فارس کشت و برداشت می‌شود. قیمت عمده بهارنارنج در بازار امسال با توجه به وقوع سیل شیراز و کاهش برداشت محصول، افزایش قابل توجهی خواهد داشت؛ از این‌رو خرید بهار مرکبات در کنار محصول سال قبل با قیمت پایین‌تر افزایش می‌یابد.

بهار‌نارنج با توجه به معطر بودن، خواص دارویی و ارزش غذایی بالا در صنایع و مصارف گوناگون استفاده می‌شود؛ بنابراین بسیاری از مراکز فعال عرضه خشکبار و ادویه‌‌جات در زمینه خرید و فروش عمده بهارنارنج شیراز مشغول فعالیت هستند و به شما در تهیه و خرید بهارنارنج کمک خواهند کرد.

در اینجا سعی خواهیم کرد تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با انواع بهارنارنج، زمان برداشت، خرید و قیمت عمده بهارنارنج در اختیارتان قرار دهیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

انواع بهارنارنج موجود در بازار

آن چیزی که در بازار به نام بهارنارنج شناخته می‌شود، شامل دو نوع محصول است که هر دو مورد به بهارنارنج معروف هستند. شکوفه‌های درخت نارنج که در استان فارس و شهر شیراز کشت و برداشت می‌شوند، طی فرآیندی پاکسازی و تمیز شده و خشک می‌شوند.

بهارنارنج از طبعی گرم و خشک برخوردار است و به منظور تهیه دمنوش، عرق‌های گیاهی و … گزینه مناسبی به‌شمار می‌آید.

حال بهارنارنج اصل و مرغوب از عطر و طعم بی‌نظیری برخوردار بوده و قیمت بالایی دارد؛ از این‌رو نوع دیگری از بهارنارنج تحت عنوان «بهار مرکبات» از درختانی چون پرتقال برداشت می‌شود و بخش عظیمی از بازار را تشکیل می‌دهد.

لازم به ذکر است که از بهار‌نارنج و بهار مرکبات در صنایعی چون عطرسازی، اسانس‌گیری و … استفاده می‌شود و به منظور تهیه دمنوش، نوشیدنی‌های فصلی، عرقیات گیاهی، تهیه مربا، بستنی و … کاربرد دارد.

به طور کلی بهارنارنج و بهار مرکبات شیراز از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردارند اما قیمت عمده بهارنارنج اصل شیراز نسبت به بهار مرکبات بسیار بیشتر است. همین موضوع سبب شده تا حدود 90 درصد بهارنارنج بازار به بهار مرکبات اختصاص پیدا کند.

تفاوت بهارنارنج و بهار مرکبات

همانطور که اشاره شد، دو نوع بهارنارنج در بازار موجود است که بهارنارنج و بهار مرکبات محسوب می‌شوند. حال سوالی که پیش می‌آید، این است که بهارنارنج با بهار مرکبات چه تفاوت‌هایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ بهار‌نارنج پس از خشک شدن، رنگ تیره‌تری نسبت به بهار مرکبات دارد، برگ‌های بهارنارنج در مقایسه با بهار مرکبات نازک‌تر، کشیده‌تر، نوک تیز‌تر است و قیمت بهارنارنج در بازار حدود 2 برابر بهار مرکبات است؛ بنابراین بهار مرکبات، برگ‌های کوتاه‌تر، پهن‌تر و رنگ زرد روشن‌تری دارد و با قیمت مناسب‌تری به بازار عرضه می‌شود.

اگر به دنبال خرید بهارنارنج هستید، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبری چون گیاهینه مراجعه کنید تا از قیمت عمده بهارنارنج یا بهار مرکبات شیراز آگاهی کسب کرده و محصول مرغوب را با قیمت مناسب تهیه کنید.

فصل برداشت بهارنارنج شیراز چه زمانی است؟

بهارنارنج شیراز یکی از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار محسوب می‌شود و از قیمت بالایی برخوردار است.

بهارنارنج عطر و بو دلنشینی دارد و به رنگ سفید مایل به زرد است که پس از برداشت، تمیز و خشک می‌شود تا برای مصارف گوناگون آماده شود. فصل برداشت بهارنارنج و بهار مرکبات درجه یک شیراز از خرداد ماه آغاز می‌شود و تا تیر ماه ادامه دارد.

این محصول علاوه بر عطر و طعم بی‌نظیر، دارای خواص دارویی و درمانی فراوانی است و طرفداران زیادی دارد؛ از این‌رو بسیاری از مراکز خرید و فروش محصولات عطاری در زمینه برداشت، سرت و تمیز کردن محصول، خشک کردن و نهایتا عرضه بهارنارنج یا بهار مرکبات درجه یک به بازار خشکبار و ادویه‌جات مشغول فعالیت هستند.

اگر به دنبال خرید بهار‌نارنج یا بهار مرکبات مرغوب هستید، بازرگانی گیاهینه به عنوان مرجع فروش محصولات عطاری به شما در تهیه محصول درجه یک با قیمت مناسب کمک می‌کند. لازم به ذکر است که قیمت عمده بهارنارنج شیراز تحت تاثیر فاکتورهای مختلف تعیین می‌شود.

پیش‌بینی قیمت عمده بهارنارنج در سال 1399

با توجه به بارندگی‌های فراوان و سیل شیراز در سال 1399، احتمال افزایش قیمت عمده بهار مرکبات و بهارنارنج وجود دارد؛ زیرا ریزش شکوفه‌های نارنج و مرکبات در زمان وقوع سیل، سبب کاهش برداشت و کاهش مرغوبیت محصول شده است.

قیمت خرید و فروش عمده بهارنارنج شیراز در خرداد و تابستان 1399 (فصل برداشت محصول) با توجه به کاهش برداشت بهارنارنج و بهار مرکبات چیزی در حدود 120 تا 125 هزار تومان به ازای هر کیلو است.

این نکته را در نظر بگیرید که قیمت عمده بهارنارنج در سال 1399 با فرارسیدن فصل پاییز و زمستان که مصرف محصول و فرآورده‌های آن افزایش می‌یابد، بیشتر می‌شود و احتمالا به کیلویی 150 تا 180 هزار تومان به صورت عمده خواهد رسید؛ بنابراین با توجه به کمبود محصول، باید از بهارنارنج سال قبل موجود در انبارها تا خرداد سال 1400 استفاده کرد تا محصول جدید در خرداد سال آینده برداشت شود.

قیمت عمده بهار‌نارنج یا بهار مرکبات درجه یک و مرغوب شیراز

بهارنارنج با بهار مرکبات شهر شیراز از محصولات گیاهی و سوغاتی مرغوب این شهر به‌شمار می‌آید و پس از تمیز کردن، جداسازی تکه‌های سیاه و خشک کردن به بازار خشکبار و محصولات گیاهی عرضه می‌شود.

خرید و قیمت بهارنارنج یا بهار مرکبات در سال 1399 با توجه به فاکتورهای مختلف متغیر است. به طور کلی قیمت عمده بهارنارنج تحت تاثیر فاکتورهایی چون بهارنارنج یا بهار مرکبات بودن محصول، سرت و خالص بودن، فصل خرید محصول، رنگ محصول خشک‌ شده، میزان کشت محصول در سال و … تعیین می‌شود.

همانطور که گفته شد، با توجه به کاهش برداشت بهارنارنج و بهار مرکبات شیراز در سال 1399، احتمال افزایش قیمت بهارنارنج وجود دارد.

قیمت بهارنارنج در تابستان امسال در حدود 125 هزار تومان و در شش ماه دوم سال با توجه به افزایش مصرف، به چیزی در حدود 150 تا 180 هزار تومان خواهد رسید.

خرید و فروش عمده بهار‌نارنج (بهار مرکبات) شیراز به صورت اینترنتی از گیاهینه

اگر به دنبال خرید بهار‌نارنج درجه یک و مرغوب شیراز هستید، بدون تردید بازرگانی گیاهینه به عنوان مرجع فروش محصولات عطاری به شما در تهیه محصول با کیفیت و قیمت مناسب کمک خواهد کرد.

قیمت عمده بهارنارنج یا بهار مرکبات در سال 1399 با توجه به وقوع سیل در شیراز و کاهش برداشت محصول، افزایش چشمگیری خواهد داشت و در بازه قیمتی 120 تا 180 هزار تومان بر اساس فصل خرید و کیفیت محصول خرید و فروش می‌شود.

گیاهینه این امکان را برای متقاضیان خرید بهارنارنج شیراز فراهم کرده است تا از طریق شماره تلفن‌های  09134107048 و 03195010045 با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کرده و  از قیمت خرید بهارنارنج و جزئیات فروش و ارسال به سراسر کشور اطلاعات کسب کنند. همچنین امکان ثبت سفارش آنلاین خرید بهارنارنج در فروشگاه گیاهینه وجود دارد و محصول خریداری شده، با توجه به حجم سفارش از طریق اتوبوس، باربری و پست‌بار برای مشتریان اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

 

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها