احتمال افزایش قیمت بهارنارنج
احتمال افزایش قیمت عمده بهارنارنج در سال 1399
12 خرداد 1399
بررسی بازار جهانی سیاهدانه
بررسی بازار جهانی سیاه‌دانه؛ خواص سیاه دانه برای سیستم ایمنی بدن
14 خرداد 1399

تلاش هند برای رسیدن به هدف تجارت ۵ تریلیون دلاری در فروش هل سبز هندی

تلاش هند برای رسیدن به هدف تجارت و فروش هل

آخرین بروز رسانی 12 خرداد 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

تلاش هند برای رسیدن به هدف تجارت ۵ تریلیون دلاری در فروش هل سبز هندی

برای رسیدن به هدف ۵ تریلیون دلاری تجارت و تبدیل هند به یک قدرت اقتصادی تا سال ۲۵-۲۰۲۴، کشاورزان باید تولید خود را دو برابر کنند.

به گفته رئیس تجارت و اقتصاد هند، بازرگانان و تاجران بین‌المللی نیز باید برای تحقق این اهداف میزان تجارت و خریدوفروش به کشورهای مختلف را افزایش دهند. این مقام مسئول با تاکید بر قدرت صادرات ادویه و فروش هل سبز هندی، طی مراسمی جوایز و مشوق‌هایی را برای فعالان این حوزه اهدا کرد.

برای بهبود کیفیت تولید و مقدار آن، نیاز است حقوق کشاورزان نیز دو برابر شود و این نکته‌ای است که تمامی مسئولان برای رسیدن به اهداف تجارت به آن توجه دارند. در حقیقت، صادر کنندگان و تاجران باید کشاورزان حوزه ادویه و هل سبز را به تولید هر چه بهتر و باکیفیت‌تر محصول تشویق کنند تا در عرصه جهانی موفقیت کسب شود.

کمک‌ها به کشاورزان ادویه برای تولید بیشتر با کیفیت بهتر

در مورد افزایش تولید ادویه و محصولات کشاورزی، بخش تجارت و صنعت کمک‌های خود را به کشاورزان افزایش خواهد داد و برای کیفیت بهتر و رسیدن به استانداردهای جهانی، برنامه‌های جامع و کامل را ارائه خواهد کرد که این برنامه‌ها در مدیریت تولید محصولات کمک کننده است.

هند یکی از تولید کنندگان و صادر کنندگان اصلی ادویه در دنیا است و در تولید و فروش هل سبز هندی فعال است.

هر بخشی در این کشور محصول ویژه خود را دارد و در کل، هند ۱۸۰ نوع ادویه را تولید می‌کند و به ۱۶۰ کشور مختلف دنیا صادرات دارد.

بخش ادویه سازمان تجارت و صنعت نقش بسیار مهمی در تولید محصول ادویه و تجارت هل سبز هندی دارد و برای صادرات آن تلاش زیادی می‌کند.

برای رسیدن به موفقیت، این بخش با برگزاری جلسه‌هایی سعی در نزدیک کردن تولید کننده اصلی و خریدار دارد تا واسطه خریدوفروش حذف شود.

تجارت ادویه بحران بزرگی را پیش روی خود می‌بیند

به دلیل وجود بحرانی به نام بیماری کرونا و تاثیر آن بر قیمت و تجارت ادویه، کشاورزان و صادر کنندگان دچار مشکلات زیادی هستند.

این بحران برای بخش‌های مختلف تولید ادویه و به ویژه خرید و فروش هل سبز هندی تاثیر منفی دارد و وقفه موجود در تجارت این محصولات کشاورزی همه را دچار نگرانی‌هایی کرده است.

در زمان اوج شیوع این بیماری، مسئولان بازارهای خریدوفروش آنلاین را در تامیل نادو و کرالا متوقف کردند. این کار باعث شد تا قیمت ادویه هل سبز در یک هفته بیش از ۱۰۰۰ روپیه در هر کیلوگرم افت داشته باشد.

این در حالی بود که قیمت آن تا هفته آخر ژانویه ۴۰۰۰ الی ۴۵۰۰ روپیه در کیلوگرم بود. حتی این کاهش قیمت تا جایی بود که به ۲۰۰۰ الی ۲۳۰۰ روپیه رسید.

نبود میل به خرید و فروش هل سبز هندی در بازرگانان و تاجران به دلیل ادامه تعطیلی و ترس از طولانی شدن زمان بحران بود.

بازار اصلی هل سبز هندی

یکی از بازرگانان ادویه در کرالا می‌گوید: بخش تجارت ادویه در طی قرنطینه و تعطیلی‌های چند وقت پیش، دچار ضرر شدیدی شد. تجارت و صادرات اصلی هل سبز به کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می‌شود و با شروع شیوع بیماری کرونا، این کشورها واردات خود را به میزان زیادی کاهش دادند.

به گفته وی، هند در طول قرنطینه گزینه‌های صادرات زیادی را در مورد هل سبز هندی از دست داد و امید به روزهای آینده و شروع دوباره بازار این محصول وجود دارد. محصول هل سبز هندی در ابتدا توسط تاجران تامیل نادو خریداری می‌شود و سپس به کشورهای وارد کننده فروخته می‌شود.

با وقفه در بازارچه‌های خریدوفروش در کرالا و تامیل نادو، تجارت و فروش هل سبز هندی و انتقال آن به محل‌های مختلف به طور کلی متوقف می‌شود.

درست قبل از تعطیلی بازار تجارت هل سبز هندی، قیمت آن به مقدار عجیب ۲۳۳۶ روپیه در کیلوگرم کاهش یافته بود.

باید گفت، منطقه ایدوکی در استان کرالا هند، بزرگترین تولید کننده ادویه هل سبز این کشور است.

اکثر مردم منطقه ایدوکی کشاورز هستند و از راه فروش محصولات خود امرار معاش می‌کنند. در صورتی که تاجران، خرید محصول از کشاورز را متوقف کنند، کشاورزان نیز با مشکلات مختلف معیشتی روبرو می‌شوند.

یکی از تاجران خرد می‌گوید:درست است که کار ما خرید و فروش هل سبز هندی است اما باید شرایط کنونی را نیز در نظر داشت؛ چرا که شرایط فروش آن و بازار محصولات دارای نگرانی‌هایی است. خب، ما محصول کشاورزی زیادی از ادویه‌جات مختلف خریداری کرده‌ایم و در صورت ادامه شرایط قرنطینه، تکلیف تجارت و فروش محصولات خریداری شده مشخص نیست.

در واقع، تاجران خرد برای فروش ادویه‌جاتی مانند هل سبز به فروشندگان عمده و صادر کنندگان دچار مشکل هستند و به همین دلیل است که از خرید آن از کشاورزان خودداری می‌کنند. وجود محصول زیاد خریداری شده و نبود محل مناسب ذخیره‌سازی آن نیز به این نگرانی می‌افزاید.

بخش ادویه مرکز صنعت و تجارت به تجارت آنلاین می‌اندیشد

بخش ادویه هند در روزهای اخیر ماه می میلادی تصمیم‌هایی برای شروع تجارت و خرید و فروش هل سبز هندی به صورت آنلاین گرفته است تا تاثیر منفی بحران کرونا را کاهش دهد.

به گفته بخش فعال در صنعت ادویه، راه حل‌هایی وجود دارد تا عاملان تجارت هل سبز ضررهای خود را کاهش دهند.

با تعطیلی بازارهای تجارت این محصول در هفته‌های قبل، بخش ادویه صنعت و تجارت در حال فراهم کردن روش فروش اینترنتی و حراج آنلاین است.

همچنین، رویه جدید و استاندارد اجرایی در رابطه با کشت و تولید هل سبز سالم که توسط این بخش توسعه داده شده است با تایید بخش‌های سلامت به کار گرفته می‌شود.

قیمت خرید و فروش هل سبز هندی

باید اشاره کرد، نبود تصمیم‌های درست در بخش تجارت ادویه و فروش هل سبز هندی، منجر به ضررهای بسیاری خواهد شد.

در واقع، تولید کننده بزرگی به نام گواتمالا که در تجارت ادویه فعال است، هل سبز خود را با قیمت ۴۲ دلاری در هر کیلوگرم عرضه می‌کند که ۱۰ دلار پایین‌تر از هل سبز هندی است.

اما در این چند وقت، ظاهرا موجودی هل سبز گواتمالا کاهش پیدا کرده است و درخواست برای هل سبز هند با قیمت ۴۶ دلار در کیلوگرم وجود دارد.

برخلاف پایین آمدن قیمت هل و افزایش مقدار محصول، صادر کنندگان همچنان برای صادرات بهتر به کشورهای حوزه خلیج فارس با سختی مواجه هستند.

علاوه بر این، نبود محصول هل سبز اعلا نیز از جمله مسائل موجود در بخش فروش هل سبز هندی است.

میزان تولید هند در رابطه با محصول هل سبز در سال ۲۰۱۹ دوازده هزار تن بود که این مقدار با سال قبلی تفاوتی نداشت.

همچنین، بیشترین سهم صادرات را در بین کشورهای اصلی به ترتیب گواتمالا، نپال، هند، اندونزی و میانمار در دست دارند.

تولید کل هل سبز در جهان در سال ۲۰۱۶ مقدار ۱۲۲ هزار تن بوده است و هند به تنهایی ۳۱ درصد از این مقدار را در دست داشت. اما به دلیل گرمای هوا و کمبود بارش‌ها در سا‌ل‌های بعدی، تولید این کشور و فروش هل سبز هندی کاهش یافت.

 

 

منابع:

https://www.outlookindia.com/newsscroll/spice-farmers-should-double-production-to-help-reach/1741424

https://www.thenewsminute.com/article/spice-industry-faces-huge-crisis-after-suspension-exports-wake-covid-19-121256

https://m.economictimes.com/markets/commodities/news/high-local-prices-may-hit-cardamom-exports/articleshow/74487522.cms

https://m.timesofindia.com/city/kochi/spices-board-tries-e-route-to-rescue-cardamom-trade/articleshow/75572152.cms

https://floraspices.com/blogs/market-analysis-green-cardamom/

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها