خرید و قیمت بهار نارنج شیراز در فصل برداشت
خرید و قیمت بهارنارنج‌ شیراز در فصل برداشت آن
16 خرداد 1399
جنبه مثبت کرونا بازار زردچوبه با جهش تقاضا روبرو ست
جنبه‌های مثبت ویروس کرونا:بازار زردچوبه با جهش تقاضا روبه‌روست
18 خرداد 1399

احتمال کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان ۹۹

احتمال کاهش قیمت هل اکبر بنفش

آخرین بروز رسانی 16 خرداد 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

احتمال کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان ۹۹

هل از خوش عطر و طعم‌ترین ادویه‌جات بازار خشکبار به‌حساب می‌آید که در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از غذاها و دمنوش‌ها از انواع هل استفاده می‌شود. انواع هل در بسته‌بندی‌های گوناگون توسط شرکت‌های فعال در این زمینه به بازار ادویه‌جات و خشکبار عرضه می‌شوند.

خاستگاه کاشت گیاه هل، کشورهای هندوستان و گواتمالا هستند و هر ساله در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از مزارع این کشورها برداشت هل انجام می‌شود.

یکی از انواع هل‌های موجود در بازار، هل اکبر بنفش به ‌شمار می‌آید که علاوه بر عطر و طعم بی‌نظیر، دارای خواص درمانی فراوانی است و در بسیاری از صنایع و غذاها کاربرد دارد؛ بنابراین انواع هل در شرایط طبیعی بازار بسیار گران‌ قیمت هستند.

اما بسیاری از کارشناسان حوزه گیاهینه، کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان 99 را به دلیل شیوع ویروس کرونا و برداشت محصول جدید در کشورهای هند و گواتمالا پیش‌بینی کرده‌اند؛ از این‌رو فرصت مناسبی برای بسیاری از شرکت‌های تولیدی مواد غذایی، شیرینی‌پزی‌ها، عطاری و … به وجود آمده است تا به خرید هل اکبر بنفش با کیفیت بالا و قیمت مناسب از مراکز معتبر اقدام کنند.

در اینجا قصد داریم تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با قیمت عمده هل اکبر بنفش در اختیارتان قرار دهیم؛ پس توصیه می‌‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

معرفی هل اکبر بنفش

یکی از بهترین و مرغوب‌ترین نوع هل موجود در بازار، هل اکبر بنفش است که از دانه‌های سبز پر‌ رنگ تشکیل شده است.

هل اکبر بنفش مرغوب و با کیفیت، دارای دانه‌های درشت، سالم، یکنواخت و پر (دانه‌های سیاه در داخل هل) است و در بسته‌بندی‌های شیک و زیبا توسط بسیاری از شرکت‌ها چون امپراطوری اکبر عرضه می‌شود.

در شرایط عادی، قیمت عمده هل اکبر بنفش با توجه به مرغوبیت محصول و صادراتی بودن بسیار بالا است اما در سال 1399 با توجه به شرایط بحرانی بازار محصولات گیاهی به علت شیوع ویروس کرونا، احتمال کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان 99 وجود دارد و بسیاری از کارشناسان این حوزه بر این باورند که امسال، می‌توان با قیمت مناسبی به خرید عمده هل اکبر اقدام کرد.

اگر قصد دارید به خرید هل اکبر بنفش اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مراکز معتبری چون گیاهینه به عنوان مرجع عرضه محصولات گیاهی به منظور خرید عمده هل اکبر بهره ببرید.

مبدا پرورش و فصل برداشت گیاه هل اکبر

هل با توجه به خواص درمانی فراوان، ارزش غذایی بالا و عطر بی‌نظیر، از ادویه‌های گران قیمت بازار خشکبار به‌شمار می‌آید و در سراسر جهان در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در قاره آسیا، کشور هندوستان و در قاره آمریکا، کشور گواتمالا به عنوان مبدا پرورش گیاه هل شناخته می‌شوند و هل اکبر هندی در مقایسه با هل گواتمالا از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

هر دو نوع هل اکبر هندی و گواتمالایی به کشورمان وارد شده و بازرگانی گیاهینه به عنوان فروشنده عمده هل اکبر بنفش در کشور مشغول فعالیت است و این محصول را به صورت عمده در بسته‌بندی‌های گوناگون به بازار عرضه می‌کند.

فصل برداشت گیاه هل از مزارع هندوستان و گواتمالا از خرداد ماه آغاز شده و تا مرداد ادامه خواهد داشت. این محصول پس از برداشت و خشک شدن به بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا، چین و … صادر می‌شود و توسط بسیاری از شرکت‌های فعال بسته‌بندی وارد بازار می‌شود.

قیمت عمده هل اکبر بنفش تحت تاثیر فاکتورهایی چون تمیز و خالص بودن، درشت بودن دانه‌ها، فصل خرید، میزان برداشت سال، نوسانات ارز، روابط سیاسی کشورها و … تعیین می‌شود اما با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تقاضا برای خرید هل اکبر بنفش به شدت کاهش یافته است؛ از این‌رو با فرارسیدن فصل برداشت هل اکبر و افزایش محصول در انبار، احتمال کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان 99 وجود دارد.

پیش‌بینی قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان 1399

با شیوع ویروس منحوس کرونا از سه، چهار ماه پیش در بسیاری از کشورهای جهان، شاهد توقف واردات و صادرات محصولات کشورها بوده‌ایم که صادرات هل اکبر بنفش هندوستان هم از این قاعده مستثنی نبوده است؛ زیرا کشورهای قاره اروپا به عنوان مشتریان اصلی هل اکبر بنفش هندوستان، کشورهای حوزه خلیج فارس و چین به عنوان بزرگترین واردکننده هل سبز دنیا دیگر ثبت سفارش خرید هل و درخواست نداشته‌اند.

همچنین کلیه بارهای در مسیر و گمرگ مسدود شده‌اند و تمامی محصولات شرکت‌های بسته‌بندی بدون مشتری در انبار باقی مانده است.

حال با توجه به این موضوع که فصل برداشت هل اکبر یعنی خرداد، تیر و مرداد 99 فرا رسیده است و محصولات سال قبل هم به فروش نرفته و همچنین کشورهای مصرف‌کننده هل اکبر چون اروپا به شرایط عادی برای خرید هل اکبر بنفش برنگشته‌اند و بدون تردید رسیدن به روال طبیعی خرید، بارگیری و حمل محصولات از طریق مرز‌های زمینی و دریایی به بازه زمانی دو الی سه ماهه نیاز دارد؛ بنابراین قیمت عمده هل سبز در هندوستان با افت شدیدی مواجه شده است.

بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه بسته‌بندی هل اکبر مانند برند تجاری امپراطوری اکبر که هل اکبر بنفش، صورتی، نارنجی، قرمز و سبز را عرضه می‌کنند، به منظور فروش محصولات پارسال به کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش و سایر محصولات خود اقدام کرده‌اند.

در ایران هم قیمت عمده هل اکبر بنفش در تابستان 99 چیزی در حدود 100 تا 150 هزار تومان کاهش یافته است. در بازار ادویه‌جات و خشکبار ایران در تاریخ ۱۶ خرداد سال ۹۹ قیمت عمده هل اکبر چیزی بین 780 تا 820 هزار تومان بوده که طبق پیش‌بینی کارشناسان گیاهینه در آینده نزدیک (یک یا دو ماه آینده)، قیمت هل در بازه 670 تا 750 هزار تومان ثابت خواهد شد.

بسته‌بندی هل اکبر بنفش در گیاهینه

بازرگانی گیاهینه به عنوان واردکننده هل سبز هند و گواتمالا به‌ شمار می‌آید که به عنوان مرجع معتبر خرید و فروش عمده هل اکبر شناخته می‌شود؛ بنابراین اگر به دنبال خرید هل اکبر بنفش عمده و جزئی هستید، مرکز خرید و فروش محصولات عطاری گیاهینه به شما در تهیه محصول مرغوب با قیمت مناسب کمک خواهد کرد. این بازرگانی، هل اکبر را در بسته‌بندی‌های 100 گرمی، 500 گرمی و 1 کیلوگرمی به بازار عرضه می‌کند.

به طور کلی قیمت عمده هل اکبر بنفش تحت تاثیر فاکتورهایی چون تمیز و سالم بودن دانه‌های هل، درشت بودن هل، نوسانات بازار ارز، فصل خرید و … تعیین می‌شود اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، کاهش تقاضای خرید هل اکبر بنفش هند از سوی کشورهای اروپایی، حوزه خلیج فارس و چین و همچنین فرارسیدن فصل برداشت هل در تابستان 99، احتمال کاهش قیمت عمده هل اکبر بنفش تا کیلویی 670 تا 750 هزار تومان تا دو ماه آینده (مرداد و شهریور 99) وجود دارد.

خرید هل اکبر بنفش عمده به صورت آنلاین از گیاهینه

اگر به دنبال خرید هل اکبر بنفش به صورت عمده هستید، مرکز گیاهینه به عنوان مرجع عرضه محصولات گیاهی به شما در خرید محصول مرغوب با قیمت مناسب کمک می‌کند.

متقاضیان خرید هل، به منظور اطلاع از قیمت روز هل اکبر در بسته‌بندی بنفش، می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های 09134107048 و 03195010045 با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کرده و از جزئیات خرید هل اکبر و ارسال به سراسر کشور آگاهی کسب کنند.
بازرگانی گیاهینه خرید و فروش عمده هل اکبر بنفش درجه یک و مرغوب را در بسته‌های 100 گرمی، 500 گرمی و 1 کیلوگرمی انجام می‌دهد و محصول خریداری شده را با توجه به حجم از طریق اتوبوس، باربری و پست‌بار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست مشتریان در اقصی نقاط کشور می‌رساند.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها