تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جینسینگ
تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جنسینگ
30 خرداد 1399
تاثیر شیوع ویروس کرونا بر قیمت ادویه
تاثیر شیوع بیماری کرونا بر قیمت ادویه
1 تیر 1399

قیمت عمده زیره سبز در سال ۹۹

آخرین بروز رسانی 31 خرداد 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

قیمت عمده زیره سبز

زیره سبز نوعی دانه گیاهی خوش عطر و طعم به‌شمار می‌آید و از محصولات بومی ایران است که در بسیاری از شهرهای کشورمان چون مشهد، سبزوار، اصفهان و … کشت و برداشت می‌شود. لازم به ذکر است که کشورهایی چون هندوستان (بزرگترین تولیدکننده زیره سبز دنیا) و افغانستان هم در زمینه تولید زیره سبز مشغول فعالیت هستند.

این گیاه در کنار خواص درمانی فراوان، از عطر و طعم بی‌نظیری برخوردار بوده و در بسیاری از غذاها و دمنوش‌های گیاهی کاربرد دارد.

قیمت عمده زیره سبز

قیمت زیره سبز در بازار ادویه‌جات و خشکبار، تحت تاثیر فاکتورهای مختلف تعیین می‌شود؛ از این‌رو با توجه به شرایط آب و هوایی مساعد و شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کارشناسان این حوزه برای تابستان 1399، افزایش قیمت زیره سبز را پیش‌بینی کرده‌اند؛ بنابراین اگر به دنبال خرید زیره سبز مرغوب با قیمت مناسب هستید، بدون شک تابستان امسال فرصت مناسبی خواهد بود.

به منظور تهیه و خرید زیره سبز ایرانی، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبر و فعال ادویه‌جات و خشکبار از قبیل بازرگانی گیاهینه مراجعه کنید و زیره سبز مرغوب را با قیمت مناسب خریداری کنید.
در اینجا تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با فروش و قیمت زیره سبز در اختیارتان قرار دهیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آشنایی اجمالی با زیره سبز و کشورهای تولیدکننده

به طور کلی زیره نوعی دانه گیاهی است که از عطر و طعم بی‌نظیری برخوردار بوده و خواص دارویی فراوانی دارد؛ از این‌رو در بسیاری از غذاها، دمنوش‌های گیاهی و صنایع کاربرد دارد.

زیره در بازار به دو نوع زیره سبز و زیره سیاه تقسیم می‌شود که در رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. زیره سبز از محصولات و اجناس مخصوص ایران به‌شمار می‌آید و به میزان زیادی در زمین‌های کشاورزی مشهد و سبزوار کشت و برداشت می‌شود و صادرات این محصول هر ساله از ایران به کشورهای مختلف اروپایی صورت می‌گیرد.

همچنین کشور هندوستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده زیره جهان شناخته می‌شود و کشورهایی چون افغانستان هم در زمینه تولید زیره سبز فعالیت دارند.

به طور کلی دو نوع زیره سبزه ایرانی و هندی در بازار محصولات گیاهی ایران موجود است که کیفیت زیره سبز سبزواری نسبت به زیره سبز هندی بیشتر بوده و بالطبع از قیمت بالاتری برخوردار است.

اگر قصد دارید به خرید عمده زیره سبز اقدام کنید، بسیاری از مراکز فعال در این زمینه چون گیاهینه به شما در تهیه محصول مرغوب با قیمت مناسب کمک خواهند کرد.

فاکتورهای موثر بر قیمت عمده زیره سبز

همانطور که اشاره شد، زیره سبز سبزوار یکی از بهترین نوع محصولات موجود در بازار است که در مقایسه با زیره سبز هندی از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

این محصول با توجه به عطر و طعم بی‌نظیر و خواص درمانی فراوان در بسیاری از صنایع غذایی و دارویی، طبخ انواع غذاها و دمنوش‌های گیاهی کاربرد دارد.

قیمت عمده زیره سبز در بازار محصولات گیاهی تحت تاثیر فاکتورهایی چون تازه و خوش عطر بودن، درشت بودن دانه‌های زیره، تمیز و خالص بودن (عاری از ساقه، خاک و کاه)، یکدست بودن دانه‌های زیره سبز (نبود نیم دانه) و … تعیین می‌شود؛ بنابراین اگر به دنبال خرید زیره سبز هستید، دقت کنید تا زیره سبز کاملا خالص و مرغوب را تهیه کنید.

فروشگاه گیاهینه به عنوان مرجع فروش محصولات عطاری به شما در تهیه و خرید عمده زیره سبز باکیفیت و با قیمت مناسب خدمات ارائه می‌دهد.

پیش‌بینی قیمت عمده زیره سبز در تابستان 1399

زیره سبز نوعی محصول صادراتی و وارداتی محسوب می‌شود؛ زیرا از کشورمان به اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای اروپایی چون آلمان صادر می‌شود و از کشور هندوستان به بازار خشکبار ایران وارد می‌شود.

قیمت خرید زیره سبز در بازار تحت تاثیر عوامل کیفی محصول تعیین می‌شود اما امسال با توجه به بارندگی زیاد و شرایط آب و هوایی مطلوب پرورش این محصول در مزارع شهرهای مختلف ایران از قبیل سبزوار، میزان کشت و برداشت زیره سبز مرغوب نسبت به سال‌های اخیر افزایش یافته است.

از طرفی با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسدود بودن مرزهای مبادلاتی کشورهای سراسر جهان، امکان صادرات زیره سبزه وجود ندارد؛(البته اخیرا با توجه به باز شدن مرز پاکستان و صادرات بیش از حد زیره سبز به این کشور، قیمت عمده زیره سبز افزایش چشمگیری پیدا کرده است) از این‌رو به احتمال زیاد در تابستان 1399 (دو ماه آینده) و تا عادی شدن شرایط تجارت بین کشورها، قیمت عمده زیره سبز روند صعودی خواهد داشت؛ زیرا میزان زیادی از زمین‌های کشاورزی اطراف مشهد زیر کشت زیره سبز بوده، میزان برداشت بار امسال بسیار زیاد بوده، مرزهای کشورها برای صادرات و واردات (به جز پاکستان) بسته است و نیاز مصرفی کشور هم در حد زیادی نیست.

قیمت عمده زیره سبز مرغوب و درجه یک (درشت و پاک کرده) در خرداد ماه 99 چیزی بین 33 هزار تومان تا 37 هزار تومان است که احتمالا در دو ماه آینده یعنی مرداد و شهریور، قیمت آن به بالای 55 هزار تومان می‌رسد و قطعا تا طبیعی شدن شرایط صادرات، قیمت زیره سبز باز هم افزایش پیدا می‌کند.

در چنین شرایطی بهترین زمان خرید عمده زیره سبز ایرانی برای شرکت‌های تولید ادویه، مواد غذایی و …، تابستان 1399 (دو ماه آینده) خواهد بود؛ زیرا محصول تازه با کیفیت، عطر و بو بسیار عالی با قیمت مناسب (تا قبل از طبیعی شدن اوضاع تجارت) عرضه می‌شود و احتمالا می‌توان زیره سبز تمیز و پاک کرده را تا پایان تابستان با قیمت زیر 55 هزار تومان خریداری کرد.

اگر متقاضی خرید عمده زیره سبز هستید، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبر و مجاز ادویه جات و خشکبار از قبیل بازرگانی گیاهینه مراجعه کنید تا محصول درجه یک را با قیمت مناسب تهیه کنید.

بسته‌بندی زیره سبز در گیاهینه

بازرگانی گیاهینه به عنوان یکی از معتبرترین مراجع فروش عمده محصولات عطاری کشور شناخته می‌شود و در زمینه خرید و فروش عمده زیره سبز مرغوب و با کیفیت مشغول فعالیت است.

زیره سبز مرغوب و درجه یک در کیسه‌های 25 کیلوگرمی بسته‌بندی و به بازار ادویه‌جات و خشکبار کشور عرضه می‌‌شود.
قیمت عمده زیره سبز در مرکز گیاهینه تحت تاثیر فاکتورهایی چون مرغوبیت محصول، تازه بودن زیره (محصول امسال)، تو‌پر و درشت بودن دانه‌ها، میزان برداشت، شرایط بازار و … تعیین می‌شود اما افزایش میزان برداشت زیره سبز با توجه به بارندگی زیاد و شرایط آب و هوایی مطلوب در کنار شیوع ویروس کرونا و مسدود شدن مرزها(به جز مرز پاکستان) سبب شده است تا بسیاری از کارشناسان گیاهینه، افزایش قیمت عمده زیره سبز را برای تابستان 1399 پیش‌بینی کنند که این موضوع برای کشاورزان خبری خوبی است.

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، قیمت هر کیلو زیره سبز به بالای 55 هزار تومان در دو ماه آینده (مرداد و شهریور 99) خواهد رسید؛ بنابراین اگر به دنبال خرید و فروش عمده زیره سبز هستید، تابستان 1399 فرصت مناسبی خواهد بود تا پس از عادی شدن شرایط صادرات، سود زیادی به دست آورید.

راهنمای خرید عمده زیره سبز از مرکز گیاهینه

اگر به دنبال خرید عمده زیره سبز درجه یک و مرغوب هستید، بازرگانی گیاهینه به عنوان مجری فروش عمده زیره سبز ایرانی (سبزوار- مشهد) در کیسه‌های 25 کیلوگرمی مشغول فعالیت است و به شما در تهیه زیره تمیز با قیمت مناسب کمک می‌کند.

در خرداد ماه 1399 قیمت عمده این محصول بین 33 هزار تومان تا 37 هزار تومان است که طبق پیش‌بینی‌ها در دوماه آینده، قیمت این محصول با توجه به میزان برداشت بالا و انسداد مرزهای مبادلاتی(به جز مرز پاکستان) به بالای 55 هزار تومان می‌رسد؛ بنابراین اگر به دنبال خرید عمده زیره سبز هستید، تابستان 1399 فرصت مناسبی خواهد بود.

فروشگاه گیاهینه این امکان را برای مشتریان و متقاضیان خرید زیره سبز فراهم کرده است تا از طریق شماره تلفن‌های 09134255340 و 03195010045 با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کرده و از قیمت روز زیره سبز آگاهی کسب کنند. مرکز گیاهینه محصول خریداری شده توسط مشتریان را با توجه به حجم از طریق پست، باربری و اتوبوس در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به سراسر کشور ارسال می‌کند.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها