تجارت زنجبیل
برنامه‌های تولید و تجارت زنجبیل استرالیا در سال‌های آینده
3 شهریور 1399
چوب دارچین سیلان
قیمت چوب دارچین سیلان سریلانکا و شرایط تجارت آن
3 شهریور 1399

قیمت عمده سیاه دانه ایرانی

آخرین بروز رسانی 3 شهریور 1399 توسط تیم تحریریه گیاهینه

قیمت عمده سیاه دانه ایرانی

سیاه دانه یکی از گیاهان پر مصرف در بخش‌های مختلف طب سنتی و صنایع غذایی است که خواص بی‌نظیر آن برای همگان روشن شده است. طرفداران این گیاه می‌گویند سیاه دانه هر دردی به غیر از مرگ را درمان می‌کند. شاید گفتن این جمله بزرگ‌نمایی باشد اما خاصیت‌های زیاد سیاه دانه هدف اصلی گویندگان آن است. قیمت سیاه دانه طی یک سال گذشته دستخوش تغییراتی شده است و قیمت عمده سیاه دانه ایرانی در بازار به شدت افزایش داشته است. دلایل متعددی بر روی این موضوع تأثیرگذار است که تصمیم به بررسی آن‌ها داریم.

 

سیاه دانه بازار ایران از کجا تأمین می‌ شود؟

به طور عمده سیاه دانه بازار ایران از کشورهای هند و سوریه تأمین می‌شود، در کنار این دو کشور ایران هم تولید کننده سیاه دانه است. اما طی یک سال اخیر به علت افزایش چشمگیر قیمت ارز وارد کردن سیاه دانه کمی سخت شده و محصولات وارد شده هم قیمت آن‌ها با توجه به نرخ ارز تعیین می‌شود.

قیمت هر کیلو سیاه دانه سال ۹۹

در شرایط عادی قیمت عمده سیاه دانه ایرانی کمتر از سیاه دانه خارجی است. اما طی سال‌های قبل در هند کشت سیاه دانه کاهش یافته و قیمت آن بالاتر رفته است. همچنین در ایران هم قیمت ارز بالا رفته و این موضوع بر روی قیمت هر کیلو سیاه دانه سال ۹۹ تأثیر گذاشته است. شرکت‌های روغن گیری فقط از سیاه دانه هندی برای روغن گیری استفاده می‌کنند زیرا سیاه دانه سوریه‌ای خشک است و روغن آن کمتر از سیاه دانه هندی است.

اما در نبود سیاه دانه هندی در بازار، این شرکت‌ها به سیاه دانه ایرانی روی می آوردند. لازم به ذکر است که برای گرفتن روغن سیاه دانه نیازی نیست آن را کامل تمیز کرد و سیاه دانه تمیز نشده هم برای مصارف روغن گیری مطلوب است، این موضوع موجب شد تقاضا برای خرید سیاه دانه ایرانی در بازار با افزایش بی‌سابقه‌ای روبرو شود.

رفتن شرکت‌های تولید روغن به سمت سیاه دانه‌های ایرانی باعث شد قیمت عمده سیاه دانه ایرانی به شدت افزایش یابد. همچنین افزایش قیمت این محصول، کمبود سیاه دانه را در بازار به دنبال داشت که موجب افزایش قیمت آن برای مصرف کنندگان خورده شد. همه این اتفاقات منجر به این شد که قیمت سیاه دانه ایرانی در بازار به یک رقم بی‌سابقه برسد که کشاورزان در این بخش هم شگفت زده شدند.

قیمت سیاه دانه هندی

با توجه به توضیحات داده شده انتظار بالا رفتن قیمت سیاه دانه هندی امری قابل پیش بینی است. این محصول به بالاترین نرخ خود رسیده و قیمت سیاه دانه هندی به صورت عمده چیزی بین۷۲ تا۸۰ هزارتومان برای هر کیلو است.

قیمت عمده سیاه دانه ایرانی در بازار

اما رشد چشم‌گیر قیمت عمده سیاه دانه ایرانی باعث شده تا مصرف کنندگان این محصول دچار شگفتی شوند. قیمت عمده سیاه دانه ایرانی برای هر کیلو در بازار چیزی بین ۷۰ تا ۷۵ تومان است. با توجه به موعد برداشت این محصول پیش‌بینی می‌شود که که قیمت عمده سیاه دانه ایرانی دیگر بیشتر از این دچار افزایش نشود و قیمت خرید سیاه دانه از کشاورز در همین حد باقی بماند.

خرید سیاه دانه با کیفیت

موارد زیادی است که باید در هنگام خرید سیاه دانه به آن توجه داشته باشید برخی از این سیاه دانه‌ها ایرانی و برخی دیگر غیر ایرانی هستند.

۱. خرید سیاه دانه ایرانی

برای این‌که سیاه دانه ایرانی را بخرید بهتر است در ابتدا به مکان کشت آن دقت کنید. در نقاط مختلف ایران از جمله استان‌های گلستان، اصفهان و … سیاه دانه کشت می‌شود. مهم‌ترین اصل در هنگام خرید این گیاه پر خاصیت، تمیز بودن آن است یعنی نباید خاک یا خورده چوب داشته باشد.

همچنین وجود سنگ ریزه از کیفیت محصول کم می‌کند و محصول بدون سنگ ریزه برای فروش در عطاری‌ها، مصارف طبی، شیرینی پزی و غذایی بسیار ایده آل است. همچنین اگر سیاه دانه پاک نشده بود از آن می‌توانید در صنایع روغن گیری استفاده کنید. باید دقت داشته باشید که بار متعلق به همین امسال باشد، بار مانده از سال قبل کیفیت لازم را ندارد و ارزش آن به قیمت روز نیست.

۲. خرید سیاه دانه خارجی

در هنگام خرید سیاه دانه خارجی دقت داشته باشید که محصول در کیسه‌های ۲۵ کیلویی بسته بندی شده باشد. درب کیسه به هیچ وجه نباید باز شده باشد. همچنین روی کیسه باید تاریخ بسته بندی، تاریخ انقضاء و کشور تولید کننده را نوشته باشند. کیسه نباید عوض شده باشد و با سیاه دانه‌های ایرانی مخلوط نشده باشد. خرید محصولات اصل خارجی با توجه به شرایط کنونی نیاز به دقت دارد.

بهترین خرید سیاه دانه را از کجا داشته باشیم؟

خرید کالای خارجی با توجه به شرایط کنونی کمی سخت است و ممکن است که نتوانید محصول اصل و با کیفیت را شناسایی کنید. به همین دلیل در چنین مواقعی خرید از یک فروشگاه مطمئن و معتبر که بتوانید به آن اطمینان کامل داشته باشید بهترین راه کار است. بازرگانی گیاهینه یکی از شرکت‌های بزرگ و با سابقه در فروش انواع ادویه‌جات و محصولات عطاری است که طی سال‌های اخیر توانسته به خوبی نظر مشتریان خود را جلب کند.

فروشگاه گیاهینه وارد کننده سیاه دانه هندی و سوریه‌ای همچنین فروشنده نوع ایرانی این محصول است و نام این شرکت ضمانت اصل بودن کالا است. خریداران می‌توانند از منصفانه بودن خرید خود اطمینان داشته باشد زیرا مناسب‌ترین قیمت عمده سیاه دانه ایرانی در گیاهینه در دسترس است. شما با خرید از بازرگانی گیاهینه می‌توانید اطمینان داشته باشید که همیشه این فروشگاه عمده در شرایط سخت بازار مانند این روزها که جنس کم شده است پشتیبان شما خواهد بود و اجناس مورد نیاز مشتریان را تأمین خواهد کرد.

خواص سیاه دانه

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • درمان سرماخوردگی
 • درمان تب
 • از بین بردن بلغمی
 • آرام کننده سر درد
 • درمان مشکلات پروستاتی
 • بهبود دهنده بیماری ادراری
 • درمان جوش بلغمی
 • درمان نفخ معده
 • درمان انگل
 • بهبود بیماری‌های دستگاه گوارشی
 • درمان زخم معده
 • رفع سنگ کلیه وبهبود امراض مثانه
 • برای درمان بیماری‌های پوستی به کار می‌رود.
 • برای شیردهی زنان شیرده مناسب است
 • آرام کننده درد زایمان
 • پیشگیری کننده از سرطان است.
 • بهبود اوضاع افراد دارای افسردگی
 • از تأثیرگذاری مخرب داروهای شیمایی روی کلیه جلوگیری می‌کند.
 • قوا و میل جنسی را افزایش می‌دهد.
 • بهبود ناباروری در مردان
 • اضطراب را کم می‌کند.
 • بهود ریزش و رویش موی سر

سخن آخر

برای آگاهی از قیمت عمده سیاه دانه ایرانی کافی است با شماره تلفن 09134255340 تماس بگیرید تا کارشناسان گیاهینه همه موارد را به طور کامل برای شما توضیح دهند. همچنین شما می‌توانید بعد از سفارش، محصول خود را از طریق باربری، اتوبوس و پست در سرتاسر ایران دریافت کنید.

 

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها