قیمت روز زعفران و پیش بینی قیمت آن
قیمت روز زعفران و پیش‌بینی قیمت آن در سال ۹۹
27 خرداد 1399
تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جینسینگ
تاثیر کرونا بر قیمت و تجارت جنسینگ
30 خرداد 1399

افزایش تقاضا برای تخم شربتی

افزایش تقاضا برای تخم شربتی

افزایش تقاضا برای تخم شربتی

  • آمریکای شمالی همچنان بیشترین بهره را از بازار جهانی تولیدات و بازار فروش تخم شربتی می‌برد.
  • تقاضای مردم در چند سال قبل در مورد مواد غذایی ارگانیک و طبیعی به طور ملموسی قابل مشاهده است.
  • همچنین وجود دانه‌های خوراکی مانند دانه کتان، تخم آفتاب‌گردان و دیگر دانه‌ها ممکن است، مانع رشد بازار تخم شربتی شوند.

تحقیق بازار محصولات کشاورزی نشان می‌دهد، بازار فروش کل جهانی تخم شربتی به صورت ۵.۵ درصد سالانه از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۷ رشد خواهد داشت. فروش تخم شربتی از سال ۲۰۱۷ با میزان ۶۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۷ خواهد رسید که ممکن است این مقدار بیشتر نیز باشد.

در این بین، در مورد حجم تولیدی، آمریکای شمالی به عنوان بیشترین تولید کننده شناخته خواهد شد و بیشترین سودآوری را خواهد داشت. براساس انتظارات، تا پایان سال ۲۰۲۷ میزان بازار فروش تخم شربتی در این منطقه به نزدیک ۵۰ میلیون تن خواهد رسید.

در مورد آمریکای شمالی و منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن، انتظار می‌رود توسعه بازار به صورت ۶.۶ درصد سالانه تا سال ۲۰۲۷ باشد.

به علاوه، اروپای غربی نیز به عنوان دومین بازار بزرگ جهانی در طی بررسی شناخته می‌شود که مقدار فروش در آن از ۱۰ میلیون تن عبور خواهد کرد.

تقاضای عمومی رو به رشد، منجر به افزایش ارزش بازار تخم شربتی در آمریکای شمالی شده است

بیشترین دلیل برای رشد بازار فروش تخم شربتی و توسعه میزان تولید آن، مربوط به درخواست مردم درباره عرضه مواد غذایی ارگانیک و طبیعی است که این مهم در سال‌های نه چندان دور در منطقه آمریکای شمالی اتفاق افتاده است.

به طور معمول، در این منطقه محصول تخم شربتی به عنوان یک ماده مغذی و ارگانیک در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد و این در حالی است که مزیت مهم دست‌کاری نکردن ژنتیکی نیز به فروش بسیار زیاد آن کمک کرده است.

سبک زندگی‌ پر جنب‌و‌جوش مردم که با سرعت زیادی همراه است، نیازمند مقدار بالای ارزش غذایی و غنای هر چه بیشتر ماده غذایی است که منجر به تغییر سلیقه افراد به سمت مواد مغذی سالم و طبیعی و پر رونق شدن بازار فروش این محصول شده است.

غذاهای آماده و سریع درست شده با تخم شربتی که در دسترس عموم هستند و می‌توان از آن به عنوان وعده صبحانه استفاده کرد، پیشنهادهای شگفت‌انگیزی برای یک وعده غذایی سالم و طبیعی هستند.

به علاوه، می‌توان از آن در مسیر رفت‌وآمد و در حین پیاده‌روی استفاده کرد و این مزیتی است که رشد و توسعه تولید و فروش این محصول را به همراه داشته است.

با این حال، وجود آیین‌نامه‌های نامناسب در منطقه آمریکای شمالی و وجود دانه‌های جایگزین مانند تخم آفتابگردان، تخم کدو و دانه کتان ممکن است باعث ایجاد وقفه در توسعه بازار فروش تخم شربتی شود.

تقاضای مواد غذایی کارآمد و کارساز در منطقه آسیا-اقیانوسیه، باعث رونق فروش تخم شربتی می‌شود

درخواست خانوارها که همراه با عرضه بیشتر مواد غذایی پربازده و مغذی شده است و تولید کنندگان بسیاری نیز به سمت عرضه این نوع مواد غذایی رفته‌اند، به طور مثبتی روی بازار فروش تخم شربتی تاثیر گذاشته است.

همچنین توسعه بسیار زیاد فروش دیجیتالی در این منطقه نیز، بازار خرید ‌و ‌فروش را رونق بخشیده است.

خوشبختانه تخم شربتی ماندگاری زیادی دارد و نگه‌داری آن آسان است. همین چند نکته مثبت از جمله دلایل به وجود آمدن تقاضای زیاد در مورد این محصول مغذی کشاورزی هستند.

با تمامی این گفته‌ها، نبود اطلاعات کافی مردم درباره خواص و مزیت‌های عالی تخم شربتی ممکن است، روی فروش و بازار پرسود آن تاثیر منفی داشته باشد.

یافته‌های مهم آماری درباره بازار فروش تخم شربتی

در رابطه با حجم تولید، تخم شربتی نوع ارگانیک همچنان به عنوان محصول کشاورزی پرخواهان در سطح جهانی باقی خواهد ماند.

این میزان تقاضا در طی سال‌های آینده و تا ۲۰۲۷ با رشد ۵.۸ درصدی سالانه ادامه خواهد یافت. طبق انتظارات در سال ۲۰۱۷، بازار فروش تخم شربتی که به صورت ارگانیک تولید شده است در حد بیش از ۵۰ میلیون تن است و این در حالی است که بازار خرید‌و‌فروش تخم شربتی که با کشت سنتی تولید شده است، رشد زیادی نخواهد داشت.

اگر چه طبق بررسی‌های انجام شده در مورد تخم شربتی سیاه در سال ۲۰۱۷، این محصول با میزان فروش ۴۰ میلیون تن به صورت محبوب در بازار باقی است؛ اما تخم شربتی سفید نیز تا سال ۲۰۲۷ به طور قابل توجهی در فروش و بازار جهانی پرتقاضا خواهد بود.

این در حالی است که درخواست برای نوع قهوه‌ای این محصول کشاورزی، خواهان زیادی در بازار به دست نمی‌آورد.

بحران‌های جهانی روی بازار تخم شربتی تاثیر دارند

براساس تحقیقات و بررسی بازار فروش تخم شربتی، این ماده به یکی از محبوب‌ترین مواد مغذی و بسیار پربازده تبدیل شده است که در مورد سلامتی افراد کارآمد است.

علاوه بر وجود انرژی سرشار در این محصول، مواد معدنی بسیاری مانند آنتی‌اکسیدان‌ها، کلسیم، منیزیم، فسفر و … نیز در آن وجود دارد که باعث تقویت سلول‌ها و سیستم ایمنی بدن می‌شوند. در شرایطی مانند بحران کنونی که ناشی از بیماری کرونا است، میزان تقاضا در مورد مواد غذایی ارگانیک و تقویت کننده ایمنی بدن رو به رشد است اما ممکن است محدودیت‌های به وجود آمده به دلیل حمل‌و‌نقل، روی بازار فروش این محصول تاثیر منفی داشته باشند.

اما این تاثیر منفی موقتی است و با توجه به میزان درخواست بسیار زیاد، رشد فروش در این باره دور از انتظار نیست.

 

منابع:

https://communalnews.com/high-demand-growing-chia-seed-market/

http://contentenginellc.com/2020/04/28/burgeoning-demand-for-chia-seed-to-fuel-market-growth-thorough-the-covid-19-crisis-period/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/291334

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها