کندر
خرید و فروش عمده کندر
18 مهر 1398
سیاهدانه
درباره ی سیاه دانه بیش تر بدانیم
22 مهر 1398

راهنمای خرید عمده سیاه دانه

راهنمای خرید عمده سیاه دانه

فروش عمده سیاه دانه

در این مقاله سعی داریم تا شما در خرید عمده انواع سیاه دانه (هندی ، سوریه ، ایرانی ) راهنمایی کنیم تا با بهترین قیمت و در بهترین زمان خرید خود را انجام دهید که در این راه گیاهینه همراه شماست.

سیاه دانه

نام های دیگر سیاه دانه:

شونیز، سیاه تخمه، سرنیچ سیاه، کمون هندی

سیاه دانه مزاج گرم و خشکی دارد. خواص دارویی فوق العاده ای دارد اما از آنجایی که گرمی زیادی دارد مصرف سیاه دانه به شکل خودسرانه توصیه نمی شود. و با هر هدفی که مصرف می کنید باید در مورد میزان مصرف آن با پزشک مشورت کنید.

به منظور آگاهی بیش تر از خواص درمانی سیاه دانه می توانید به قسمت بلاگ سایت گیاهینه مراجعه فرمایید.

 

محصول سیاه دانه :

سیاه دانه بومی جنوب اروپا و غرب آسیا محسوب می شود. اما در مناطق با آب و هوای گرمسیری قابلیت کشت و برداشت دارد.

البته گیاه سیاه دانه مقاومت بالایی در برابر گستره ی دمایی ندارد. حداقل دمایی که سیاه دانه تحمل می کند ۱۰ درجه سانتی گراد است. همچنین در برابر دماهای بالاهم مقاوم نیست.

اگر می خواهید به شکل آپارتمانی و در گلدان سیاه دانه را به عمل آورید توجه داشته باشید که گیاه در معرض تابش نور آفتاب قرار گیرد و شرایط گرم و مرطوبی را برای گیاه مهیا کنید.

خاک مناسب کشت سیاه دانه نباید شور باشد و همچنین کمبود آهن نیز نداشته باشد. کمبود آهن موجب زرد شدن گیاه می شود.

به غیر از این چند شرط در مجموع سیاه دانه یک گیاه کم زحمت اما پربازده محسوب می شود کم آفت است و نیاز به سم پاشی ندارد. و ارمغانی است که از دل زمین های دیم و کم حاصل بدست می آید.

 

سیاه دانه در ایران

در کدام مناطق سیاه دانه کشت می شود؟

بیشترین کشت سیاه دانه در کشور در استان های اصفهان، گلستان، مرکزی و همدان است. در اراک بیشتر شاهد به عمل آمدن خودروی سیاه دانه هستیم. اما در سایر استان ها با تدابیری که از سوی سازمان های جهاد کشاورزی و همکاری با دانشگاه صورت گرفته، کشاورزان تشویق به کاشت سیاه دانه شده اند.

با وجود اینکه ایران بستر مناسبی برای کاشت سیاه دانه دارد،تخمین زده می شود که سالانه ۲۵ میلیارد تومان ارز ( معادل ۱۰۰۰ تن سیاه دانه ) به واسطه واردات سیاه دانه از کشور خارج می شود.

این واردات بیشتر از کشورهای سوریه و هند صورت می گیرد.

سیاه دانه یکسال پس از کشت در فصل بهار گل می دهد. سیاه دانه یک کشت پاییزه دارد و یک کشت بهاره. در کشت پاییزه محصول در تیرماه برداشت می شود اما در کشت بهاره سیاه دانه در اواخر تابستان قابل برداشت است. اما کشت بهاره موقع مناسب تری است.

به ازای هر هکتار کشت سیاه دانه حدود ۱۰ کیلو گرم بذر لازم است.

و در صورت فراهم بودن شرایط از هر هکتار زمین زیرکشت می توان نزدیک به یک تن سیاه دانه استحصال نمود.

ارتفاع گیاه سیاه دانه ۶۰ الی ۷۰ سانتی متر است.

اصطلاحاً دو رقم گیاه سیاه دانه کشت می شود؛ نوع پاکوتاه و نوع پابلند.

نوع پابلند به آبیاری نیاز دارند ولی نوع پاکوتاه که به آن نوع هندی نیز گفته می شود با شکل دیم به عمل می آید و در ایران مورد توجه است.

گل های گیاه سیاه دانه از سفید و صورتی و آبی و بنفش و خاکستری متفاوت است.

برگ های گل سیاه دانه کاغدی شکل اند و تکثیر سیاه دانه به واسطه برگهاست.

میوه های سیاه دانه کپسولی شکل و غلاف دار است که درون غلاف تعداد زیادی دانه سیاه معطر است.

 

دانه های سیاه دانه

سیاه دانه مرغوب

دانه های سیاه دانه رنگ سیاه پررنگی دارند که گویی پولیش شده اند. اندازه هر دانه حدود ۲ الی ۳ میلی متر است.

از لحاظ شکل کلی دانه ها شبیه به کنجد است ولی مثل دانه های کنجد ساختار منظمی ندارد.

سیاه دانه آنقدری که از لحاظ دارویی مورد استقبال و توجه است به عنوان ادویه در آشپزی نیست. ادویه سیاه دانه مزه نسبتاً تلخی دارد که در بعضی از غذاها به خصوص در ترشیجات به کار می رود. البته در پخت نان و شیرینی کاربرد فراوانی دارد.

برای بهره مندی از خواص بی نظیر سیاه دانه می توانید سیاه دانه را به اندازه ای که مناسب است به خورشت ها، ماست یا سالاد خود اضافه کنید.

همانطور که پیش تر گفتیم سیاه دانه طبع گرمی دارد به همین دلیل برای تعدیل طبع آن می توایند دانه های سیاه دانه را کمی بکوبید و در سرکه بخیسانید. سرکه مصلح سیاه دانه محسوب می شود.

در فرهنگ طب سنتی و اسلامی واژه ای به نام مصلح وجود دارد.

برای هر ماده ی غذایی مصلحی وجود دارد که ضمن حفظ خواص، ضررهای آن غذا را رفع می کند و موجب جذب بهتر می شود.

 

روش خرید سیاه دانه:

شما برای خرید سیاه دانه مرغوب کافیست با بازرگانی گیاهینه تماس بگیرید. و محصول سیاه دانه با کیفیت را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

گیاهینه مرکز فروش عمده سیاه دانه های سوری، هندی و همچنین سیاه دانه های تمیز و سورت شده ی ایرانی است.

سیاه دانه های وارداتی در بسته بندی های ۲۵ کیلویی که روی کیسه آن اطلاعات محصول و تائیدیه سازمان های بهداشتی درج شده است وارد کشور می شود.

سیاه دانه های خارجی کاملاً تمیز شده و عاری از کوچکترین ناخالصی ها هستند.

از سیاه دانه های هندی نسبت به سیاه دانه های سوری روغن بیشتری بدست می آید و احتمالاً سنگین تر است. اما در ظاهر تفاوتی ندارند.

 

بازرگانی گیاهینه مرجع فروش سیاه دانه مرغوب به شکل عمده ای است.

گیاهینه محصول سیاه دانه با کیفیت را در بسته بندی های 10 کیلویی تا 25 کیلویی به شما مصرف کنندگان و فروشندگان با قیمت عمده مناسب عرضه می کند.

شما می توانید برای خرید عمده سیاه دانه با شماره 95010045-031 و 09134255340  در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها